DRYSTAR Tschechien DRYSTAR Österreich
Dúchadlá na sušenie izolácií

Dúchadlá na sušenie izolácií

Zatečené vrstvy pod podlahou? V strope? Máme riešenie.

Vlhkosť nepochybne zanecháva po vodovodných haváriách alebo zatečeniach svoju stopu. Obsiahnutá v stavebných konštrukciách predstavuje stavebno-fyzikálny nedostatok, ktorý môže byť účinne a rýchlo odstránený pomocou rôznych spôsobov odvlhčovania firmy DRYSTAR (napr. pri tepelných a kročajových izoláciách, strešných konštrukciách, dutinách atď.). Čo je mokré, to nehreje! Plesne majú radi vlhko a teplo!

Na tejto stránke sa podrobnejšie venujeme vysušovaniu stavebných izolačných materiálov a vrstiev v stavebných konštrukciách. Na základe našich dlhoročných skúseností sa vieme prispôsobiť najrôznejším situáciám a zabrániť tak finančne výrazne náročnejšej výmene materiálu alebo tvorbe škodlivých plesní.

Prečo sušiť pomocou dúchadiel?

Konštrukcia stavby obsahuje rôzne izolačné vrstvy, vodorovné, aj zvislé. Najčastejšie používaný je Nobasil, polystyrén. Ak priestor, v ktorom je zabudovaný, zatečie alebo zavlhne, tak schne len veľmi ťažko.

Ako funguje sušenie tepelných izolácií?

Cez otvory rozmiestnené a vŕtané podľa konkrétnej situácie je vháňaný teplý vysušený vzduch. Tento vzduch prúdi cez zavlhnuté izolácie, pričom z nich odoberá vlhkosť. Cez škáry popri stenách alebo cez vytvorené vyfukovacie otvory vyfukuje von ako silne zavlhnutý a je následne opätovne vysušovaný odvlhčovačmi.

Rôznorodosť odvlhčovacích postupov DRYSTAR umožňuje sušenie pomocou škárových líšt, ktoré podstatne znižuje náklady na následné sanácie. Cez dilatačné škáry je okrajovými lištami vháňaný do izolácií vysušený teplý vzduch , prípadne je z nich zavlhnutý vzduch odsávaný.

Vďaka vysokému odhlučneniu a malým rozmerom je možné zariadenia na sušenie izolácií DRYSTAR nasadzovať bez výraznejšieho rušenia aj v obytných a prevádzkových priestoroch.

Minimalizáciu škod dosahujeme aj pomocou odborných a výnimočných riešení ako je sušenie zospodu pri klenbách, drevených alebo betónových stropoch.

Firma DRYSTAR vďaka neustálemu rozvoju ponúka najprogresívnejšie metódy s najnovšou technológiou a najmodernejším know-how. Naši perfektne vyškolení špecialisti vedia individuálne prispôsobovať a vykonávať potrebné spôsoby vysušovania. Vďaka flexibilite a starostlivosti nášho montážneho tímu je možné sušenie aj tých najužších priestorov popri ich súčasnom užívaní.

Ďalšie prístroje na predaj a na prenájom vhodné na vysušovanie a odvlhčovanie nájdete na našej webstránke.

Čítať viac o systéme odvlhčovania ...
prenájom_prístrojov_pre_sušenie_podláh,_stropov,_sadrokartonov_pomocou_dúchadiel
Dúchadlá_na_sušenie_podlahových_izolácií,_po_zatečení,_povodniach,_vodovodných_haváriach
Sušenie izolácií pod poterom, dúchadlá na vysušovanie pod podlahou, kompletné vysušovacie služby
Vháňanie suchého vzduchu cez škáry pri stenách
Sušenie_za_plnej_prevádzky_pomocou_dúchadiel,_sušenie_pod_potermi,_sušenie_izolácií,_sušenie_stropných_konštrukcií
Sušenie_stropných_konštrukcií_a_stien_pomocou_vysušovacích_prístrojov_a_dúchadiel,_prenájom_vysušovačov
Komplexné_vysušovacie_služby,_sušenie_na_mieru,_rôzne_vysušovacie_prístroje_na_prenájom