DRYSTAR Tschechien DRYSTAR Österreich
Vykurovacie tyče

Vykurovacie tyče

Tenký pomocník na hrubé múry

Vysušovanie pomocou vykurovacích tyčí znamená zvyšovanie teploty v zavlhnutom materiále o veľkej hrúbke a tým zintenzívnenie odparovania vlhkosti z neho. Takéto tyče nachádzajú využitie aj ako zabudované ohrevné články v práčkach, umývačkach, rúrach na pečenie alebo v saunových ohrievačoch. Ich využitie je ale mnohostranné. Firma DRYSTAR ich využíva na sušenie dutých tehál, či hrubých múrov a klenieb v starých budovách, pivniciach a kostoloch.

Vykurovacie tyče DRYSTAR rozširujú oblasť nasadenia odvlhčovacích prístrojov. Kondenzačné, absorpčné odvlhčovače a ventilátory odstraňujú vlhkosť po vytopeniach či zavlhnutiach hlavne zo vzduchu a povrchu materiálov. Ak sú múry veľmi silno prevlhnuté, sú vykurovacie tyče DRYSTAR ideálnym doplnkom na ich vysušenie. Touto technikou sa dosiahne vysušenie múrov v celej ich hrúbke rovnomerne. Tým sa zabráni vzniku plesní a opadávaniu omietky, ktorým staré budovy často trpia.

Ako fungujú vykurovacie tyče?

Do múru sa v pravidelných odstupoch navŕtajú hlboké otvory, do ktorých sa vsunú elektrické vykurovacie tyče DRYSTAR. Molekuly vody sa vplyvom tepla v materiále rozkmitajú, tým vzniká para, ktorá má väčší objem a preto je vytláčaná von k jeho povrchu. Tam ju zachytia kondenzačné odvlhčovače. Zvyšovanie teploty pomocou vykurovacích tyčí DRYSTAR enormne zvyšuje rozdiel tlaku vodných pár medzi materiálom a vzduchom aj v jadre starého tehlového muriva a umožní rýchlejšie schnutie.

Trápia Vás hrubé zavlhnuté múry? Kontaktujte nás a my Vám navrhneme najvhodnejšie riešenie. Sušenie ponúkame prevažne ako službu. My Vám prístroje dovezieme, nainštalujeme, priebeh sušenia odsledujeme a po ukončení odvezieme.

Vykurovacie_tyče_zvyšujú_účinnosť_vysušovačov,_zvyšujú_teplotu_v_murive

Ďalšie prístroje na predaj a na prenájom vhodné na vysušovanie a odvlhčovanie nájdete na našej webstránke.

Čítať viac o systéme odvlhčovania ...