DRYSTAR Tschechien DRYSTAR Österreich
Infražiariče

Infražiariče

Povedzte "Zbohom" vlhkým stenám!

Steny majú tendenciu nasávať do seba vodu ako špongia. Navyše majú schopnosť zadržiavať v sebe veľký objem vody. Pre čo najrýchlejšie odstránenie vlhkosti z týchto stavebných materiálov máme ideálne riešenie v podobe odvlhčovania za pomoci infražiaričov.

Ako funguje vysušovanie za pomoci infražiaričov?

Pri sušení stavebných súčastí pomocou infračerveného žiarenia sú spravidla nasadzované tepelné žiariče / alebo tepelné lampy. Tieto žiariče, prípadne lampy sa pripevňujú alebo umiestňujú s odstupom cca 10 cm od zavlhnutých stien a rovnomerne ohrievajú celú plochu. Vlhkosť vylučovanú z materiálov následne zo vzduchu zachytávajú kondenzačné odvlhčovače rozmiestené v priestore. Ventilátory účinok odvlhčovačov ešte umocnia tým, že vzduch rozprúdia.

Ako pôsobí infračervené žiarenie na vysušovaný materiál?

Základná myšlienka sušenia infražiarením je v metóde pôsobenia podobná ako pri mikrovlnnom sušení. Infračerveným žiarením sa voda v stavebnom telese ohrieva na teplotu od cca 60°C do 80°C, pričom prechádza do plynného skupenstva. Vznikajúci tlak pary vytláča vodu zo stavebného materiálu do priestoru, z ktorého je táto vlhkosť odoberaná, najlepšie pomocou kondenzačných odvlhčovačov.

Výhody použitia infražiaričov:
  • teplo vzniká len tam, kde je prítomná voda
  • vlhkosť ubúda v krátkom čase a pri minimálnej spotrebe energie
  • žiadne nároky na bezpečnosné, pracovné opatrenia

Ďalšie prístroje na predaj a na prenájom vhodné na vysušovanie a odvlhčovanie nájdete na našej webstránke.

Infražiariče - DRYSTAR Bratislava